Mistrovství Evropy mládeže v šachu, které se konalo v TOP HOTELu Praha, zná své vítěze

ME mládeže v šachu, jež od 17. do 28. srpna 2016 hostil TOP HOTEL Praha, je zdárně u konce. Po deseti dnech nelítostných šachových bojů známe ty nejlepší mladé šachisty a šachistky z evropského kontinentu. Medaile v kategoriích chlapců a dívek do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let byly rozdány.

Rekordních 1 309 účastníků ze 49 států Evropy zvládlo v průběhu turnaje sehrát neuvěřitelných 5 843 partií. Z domácích hráčů, jichž se představilo 185, se nejvíce dařilo Richardu Stalmachovi z Frýdku-Místku, který získal v kategorii do 10 let bronzovou medaili.

DSC_1487DSC_2107

Velké naděje vkládal český reprezentační tým do nejstarší kategorie do 18 let. Mezi chlapci se do nejlepší třicítky vlezlo hned šest domácích, medaile z toho však nebyla. Nejvíce bodů mezi nejstaršími z českých hráčů získal Josef Havelka, šest a půl bodu ho vyneslo na krásné sedmé místo. Mezi nejstaršími dívkami byla nejlepší Natálie Kaňáková, šest bodů jí stačilo na jedenáctou příčku. Dále se dařilo například Sofii Přibylové mezi čtrnáctiletými, která obsadila sedmnáctou pozici.

DSC_1377DSC_1129DSC_2122

O hráče se po celou dobu 26. mistrovství staral více než osmdesátičlenný organizační tým Dr. Jana Mazucha. V hracích sálech na mladé šachisty a šachistky dohlíželo třicet rozhodčích ze čtrnácti států, které vedl domácí Ladislav Palovský.

DSCN8232DSC_2022

Na závěr šampionátu navštívily TOP HOTEL Praha i význačné osobnosti, jmenovat můžeme kupříkladu ministra obchodu a průmyslu Jana Mládka či prezidenta Evropské šachové unie Zuraba Azmaiparashviliho, který nechyběl ani při vyhlašování vítězů.