Rezervace

Datum příjezdu:

Počet dní:
  
Počet dospělých:
Počet pokojů:

Vítejte na stránkách Top Hotelu Praha

Uvolněte své tělo a mysl při thajské masáži

v nově zrekonstruovaných prostorách TOP HOTELU Praha!


Pro média Tiskové zprávy Zahraniční hosté XII. Národního krojového plesu


Zahraniční hosté XII. Národního krojového plesu

XII. Národní krojový ples se koná již tuto sobotu 13. února 2010. Z předpokládaných tisíc sedmi set účastníků se jejich počet vyšplhal na dva a půl tisíce(!) – TOP HOTEL Praha i organizátoři plesu jsou však na tuto enormní účast připraveni. Mezi návštěvníky plesu bude řada významných hostů z celé České republiky i ze zahraničí.

Generální sekretář zahraničních vztahů FoS ČR Jarmila Mrnuštíková uvádí:

„Pozvání na tuto prestižní akci Folklorního sdružení ČR přijali zástupci významných mezinárodních organizací – IGF (Mezinárodní unie folklorních asociací) a IOV (Mezinárodní organizace pro lidové umění). Od IGF obdrželo Folklorní sdružení ČR v loňském roce prestižní ocenění – ´Vlajku identity´ za výjimečnou podporu a rozvoj lidové kultury, folklorních souborů a festivalů.“

Svojí návštěvou poctí XII. Národní krojový ples prezident IGF Lillo Alessandro z Itálie, první vice-president Dorel Cosma z Rumunska, vice-president Indra Filipsone z Lotyšska, členové správní rady Johannes Schmid (Švýcarsko), Julia Budilkina (Rusko), Dimitar Todorov (Bulharsko) a další zástupci – Vladan Tešanović (Srbsko), Ramazan Kelleri (Albánie) a Birute Akelaitiene (Litva).

Za IOV se zúčastní vice-president Etienne Vankeirsbilck z Belgie, výkonný sekretář pro západní Evropu John Raman z Belgie a generální sekretář Hans Joachim Holz z Rakouska.

Významným hostem je rovněž Vladimir Makarov, ministr kultury Čeljabinské oblasti.

Přijedou také představitelé spolupracujících organizací z mnoha států, konkrétně z Itálie, Rakouska, Německa, Izraele, Srbska, Uzbekistánu, Ruska, Ukrajiny, Polska, Slovenska včetně početné bulharské a chorvatské delegace a partnerů Jihočeského folklorního sdružení z Dolních Rakous.

Pozvání na ples přijali rovněž velvyslanci Venezuely, Francie, Rumunska, Bulharska, Slovenska a diplomati dalších ambasád.

Zahraniční hosté budou přijati v sobotu 13. února 2010 v rezidenci primátora Hl. města Prahy, který je jedním z patronů plesu.

V.Cibulová

Česky English Deutsch Pyccкий China

TOP HOTEL Praha
Blažimská 1781/4
149 00 Praha 4 - Chodov
Česká republika

Tel.: 420 267 284 111
420 267 284 111
Fax: 420 272 765 854
E-mail: public@tophotel.cz

© Všechna práva vyhrazena TOP HOTEL Praha - TOP HOTEL Praha

webdesign