Počátkem jara znovu otevřela své dveře restaurace Bohemia TOP

Počátkem jara znovu otevřela své dveře restaurace Bohemia TOP

Zd

Počátkem jara znovu otevřela své dveře restaurace Bohemia TOP. Nenechte si ujít zcela nové menu z moderní české i mezinárodní kuchyně, které si vychutnáte v této elegantní restauraci s francouzským šarmem, příjemným krbem a nádherným výhledem na Prahu.

Plánujete setkání s obchodními partnery, nebo jen toužíte svou drahou polovičku pozvat na romantickou večeři? Pak je právě pro vás okouzlující restaurace Bohemia TOP, kterou najdete v 5. patře TOP HOTELU Praha.
Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu

Zcela nové menu z čerstvých lokálních surovin

V pondělí 21. března 2016 restaurace opět otevřela své dveře a při této příležitosti nabízí zcela nové menu, které pod dohledem šéfkuchaře Petra Vodolána připravil sous-chef TOP HOTELU Praha Ludvík Ficek.

Na otázku, kde čerpal inspiraci, Ludvík Ficek prozrazuje: „Menu čerpá z mých 25letých zkušeností ve špičkových pražských restauracích. Samozřejmě jsem se rovněž inspiroval nejnovějšími trendy v gastronomii tak, aby nové menu bylo lehké, svěží, rychlé a sexy. Mým největším vzorem je francouzský kuchař Alain Ducasse, který momentálně vaří v Monaku a propaguje využívání čerstvých surovin a bylinek v kuchyni,“ dodal.

To je ostatně samozřejmostí i v TOP HOTELU Praha. Vybrané pokrmy jsou zde připraveny z čerstvých a kvalitních surovin od místních dodavatelů. „Vybrali jsme 3 předkrmy a 5 hlavních chodů tak, aby vše mohlo být opravdu čerstvé, ale i tak bude asi složité si mezi těmi lahůdkami vybrat. Jídelní lístek navíc není konečný, průběžně jej budeme aktualizovat o sezónní potraviny a speciální menu. Teď na jaře to bude například chřestové menu,“ prozradila Ing. Pavla Melanová, provozní ředitelka TOP HOTELU Praha.

Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu
Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu
Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu

Ochutnejte například jelení hřbet

Jaké pokrmy nám ze svého menu sous-chef Ludvík Ficek doporučuje? „Mým osobním tipem z nového menu je jelení hřbet pečený na jalovci s kroupovým rizotem a grilovanou zeleninou. Jedná se o pokrm z domácích surovin připravený moderními postupy a opravdu vynikající je i kroupové rizoto, kde tradiční a nyní znovuobjevovaná ingredience, kroupy, je lákavě připravena ve stylu italského rizota. Jako předkrm bych si zvolil gratinovaný kozí sýr s pyré z červené řepy a z dezertů arašídový cheesecake, ten je také vynikající. Sýr i jelení kýta si přímo říkají o doplnění menu nějakým těžším červeným vínem, jakým je například Merlot.“

„Další novinkou je, že menu této restaurace plánujeme nyní „přisladit“- Bohemia TOP se tak rozšíří na Restaurant & Café, kde si během dne můžete v klidu vychutnat šálek vynikající kávy (samozřejmě od nového, špičkového dodavatele) a doplnit energii jedním z neodolatelných výtvorů naší cukrárny,“ doplňuje Ing. Melanová.

Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu

Restaurace Bohemia TOP vám nabídne jedinečný gurmánský zážitek

TOP HOTEL Praha je svou gastronomií vyhlášen, jeho catering je oceňován nejen v České republice, ale i v zahraničí. Stal se již tradičním dodavatelem cateringu pro Pražský hrad a jeho vynikající pokrmy si mohli vychutnat hosté českých velvyslanectví ve Vídni, Varšavě či Berlíně. Zdejší kuchaři jsou také mistry carvingu, což je umělecko-gastronomická disciplína v ozdobném vyřezávání ovoce a zeleniny. Dopřejte si i vy neopakovatelný gurmánský zážitek!

Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu

Exkluzivní restaurace Bohemia TOP vás zve na výtečné menu

Nové menu restaurace Bohemia TOP

Předkrmy:

Trio z lososa s citrusovým dresingem a cremefraiche

Gratinovaný kozí sýr s pyré z červené řepy a zahradním salátem

Pošírovaná hruška ve víně s modrým sýrem a ořechy

Polévky:

Silný hovězí vývar z volské oháňky s domácími nudlemi

Krémová polévka dle denní nabídky

Hlavní jídla:

Filet mignon na mačkaných bramborách s hráškem a jarním salátem

Pomalu pečené kachní stehno s domácími bramborovými noky a konfitovanou cibulkou

Pošírovaný losos ve vinné páře na smetanovém špenátu

Jelení hřbet pečený na jalovci s kroupovým rizotem a grilovanou zeleninou

Tagliatelle s restovanými houbami na tymiánu

Saláty:

Řecký salát se sýrem feta

Caesar salát s kuřecím masem

Cizrnový salát se zeleninou, rukolou a uzeným jazykem

Dezerty:

Arašídový dort

Čokoládové lanýže

Brownies s domácími bonbony

Kokosové kuličky

Variace zmrzlin

Výběr z českých sýrů

Zdroj: http://sdeleni.idnes.cz/exkluzivni-restaurace-bohemia-top-vas-zve-na-vytecne-menu-pnk-/zpr_sdeleni.aspx?c=A160323_131916_zpr_sdeleni_ahr