V TOP HOTELu Praha byla vyhlášena Miss Deaf World 2016, nejkrásnější neslyšící se stala dívka z JAR

V TOP HOTELu Praha byla vyhlášena Miss Deaf World 2016, nejkrásnější neslyšící se stala dívka z JAR

V TOP Congress Hall TOP HOTELu Praha se v sobotu 16. července 2016 uskutečnilo finále soutěží Miss & Mister Deaf World & Europe & Asia 2016. 

Na šedesát soutěžících, které hodnotila porota, v níž pochopitelně nechyběl generální ředitel TOP HOTELu Praha Ing. Radek Dohnal, pocházelo z 41 států celého světa. Členkou poroty byla také ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová či fotograf Jakub Ludvík, předsedala jí pak Česká Miss 2009 Iveta Vítová.

IMG_4825_nová na web IMG_1691_nová web WEB 04

Světové finále soutěže krásy pro neslyšící za rok 2016 vyhrála dívka z Jihoafrické republiky Janie Erasmus. Získala titul Miss Deaf World 2016. V mužské kategorii putuje vítězství do Francie, titul Mister Deaf World 2016 si odnesl Kevin Petit. První vicemiss 16. ročníku se stala Senegalka Aminace Gako a druhou vicemiss Victoria Soo Lum z Kanady.

Titulem Miss Deaf Europe pro letošní rok se pyšní Ukrajinka Elena Novoxatska a Miss Deaf Asia Caoyue Piao z Jižní Koreje. Titul Mister Deaf Europe 2016 získal Španěl Alberto Jorques Mora a nejmladší kategorii Mister Deaf Asia 2016 vybojoval Ye Tian z Číny.

WEB 05  WEB 06

Soutěžící se nejprve představili v národních krojích, jimiž prezentovali své země. Ve volných disciplínách dívky převážně tančily. Chlapci se zase představili ve sportovním oblečení. Od běžných soutěží krásy je Miss Deaf prakticky k nerozeznání, nechyběla tedy ani promenáda v plavkách a ve společenských šatech.

Na pódiu po celý finálový galavečer, který moderovali slovenská moderátorka Lenka Vacvalová a moderátor TV Nova Michal Hrdlička, soutěžící doprovázeli i profesionální tlumočníci, kteří překládali do znakového jazyka.