1

TOP HOTEL Praha****, kongresové centrum Vás okamžitě po vstupu okouzlí svými podmanivými interiéry.

Impozantní společné prostory vyzdobené freskami, vitrážemi, mosaznými lustry, vodními fontánami a množstvím obrazů jistě osloví nejen milovníky umění, ale snad každého, kdo ocení stylové a luxusní prostředí se specifickou atmosférou.

Na hlavní recepci Vás spolu s profesionálním personálem uvítá výzdoba z naprosto unikátních velkoplošných kamenných desek z onyxu dovezených z Nepálu. Svým rozměrem jsou takové desky na území České republiky naprosto jedinečné. V hlavním foyer můžete při svitu mosazných svíčkových lustrů obdivovat unikátní mozaiku akademického sochaře Josefa Lieslera, s odhadovanou hodnotou v řádu milionů korun. Příjemnou a uklidňující atmosféru doplňuje 21 vodních fontán, plastiky od sochaře Richarda Kočího a sbírka originálních fotografií předního českého fotografa Jadrana Šetlíka.

Chodby hotelu, salonky a apartmá jsou zdobeny originály obrazů významných českých umělců např. Jana Čiháka, Aleše Venhody, Vladimíra Plachého či jiných.

Stěny restaurace TOP BOHEMIA jsou vyzdobeny freskami akademického malíře Jana Boušky, který mj. spoluvytvářel kostel Sv. Mikuláše. V interiéru dále vyniká 10 vitráží zpracovaných na základě námětu ing. arch. Vladimíra Dohnala.

Útulnou atmosféru hotelu umocňují 2 krby.
S dalším uměním, tentokrát kuchařským, se v našem hotelu setkáte kdykoliv zavítáte do některé z našich restaurací. Čekají tu na Vás speciality zejména české kuchyně, připravené vyhlášenými kuchaři a cukráři. Naprosto specifickým typem umění, který v TOP HOTELu Praha může ozdobit Váš catering, je vyřezávání složitých okrasných motivů do melounů či dýní.

V neposlední řadě, TOP HOTEL Praha**** je partnerem umělecké scény, podporuje vernisáže a koncerty (v poslední době zde například vystoupil operní tenor Lukáš Moravec a své nové CD „Moje nej“ zde křtila operní pěvkyně Andrea Kalivodová).