Datum: 16.5.2019


Cena Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost je udělována od roku 2011. TOP HOTEL Praha je partnerem této prestižní společensky významné události od roku 2011.

Cenu Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, udělenou za rok 2018, získal brigádní generál Karel Řehka. Během své vojenské kariéry byl nasazen na zahraničních misích v Kosovu a Afghánistánu, věnuje se teorii ozbrojených konfliktů i hybridní války a v současné době je zástupcem velitele Mnohonárodní divize severovýchod v Polsku.

Cenu převzal 16. května ve 12 hodin z rukou ministra zahraničních věcí České republiky Tomáše Petříčka, který je členem Čestného výboru Ceny a předsedy Výboru Ceny profesora Jana Pirka v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.
TOP HOTEL Praha je hrdý na to, že dostal příležitost předvést kvalitu cateringových služeb u tak významné události.

Cena Arnošta Lustiga se uděluje každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot, jakými jsou zejména odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost. Cenu založila v roce 2011 Česko-izraelská smíšená obchodní komora v rámci podpory odkazu Arnošta Lustiga, spisovatele světového formátu.